GRETA KARINAUSKAITĖ EUROPOS IKI 23 METŲ ČEMPIONATE – ŠEŠTA

GRETA KARINAUSKAITĖ EUROPOS IKI 23 METŲ ČEMPIONATE – ŠEŠTA

Šeštadienį, priešpaskutinę Taline (Estija) vyksiančio Europos U23 čempionato dieną, 3000 m kliūtinio bėgimo rungties finaliniame bėgime startavo Greta Karinauskaitė (J. Beržanskis).

20-metė ŠLASC auklėtinė finaliniame bėgime finišavo šešta, distanciją įveikusi per 10:05,84 min.

Tai  aukščiausia Lietuvos lengvaatlečių iškovota vieta čempionate.

Sveikiname sportininkę ir jos trenerį.


Plačiau parenta lengvoji.lt (Robertas Trakys):

Taline (Estija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos iki 23 metų čempionate šeštadienį dviem lietuviams pavyko prasibrauti į geriausiųjų aštuntukus. Kol kas aukščiausia pozicija iškovota bene egzotiškiausioje Lietuvai rungtyje – 3000 m kliūtiniame bėgime.

Šį sezoną dėl per mažo dalyvių skaičiaus kliūtinio bėgimo rungtyje moterys nesivaržė nei Lietuvos čempionate, nei LLAF taurės varžybose. Šiaulietė Greta Karinauskaitė iki starto Taline 3000 m su kliūtimis varžybose buvo bėgusi vos keturis kartus gyvenime, tačiau tai nesutrukdė atsidurti tarp stipriausių Europoje.

20-metė lengvaatletė ketvirtadienį atrankos varžybose užfiksavo septintą rezultatą tarp visų dalyvių – 10 min. 5,22 sek. Tuo tarpu šeštadienį vykusiame finale ji finišo liniją kirto šešta, distanciją įveikusi per 10 min. 5,84 sek.

„Pasirodymu džiaugiuosi, tikrai nesitikėjau užimti tokios aukštos vietos. Bėgimo pradžioje buvo gana didelė grupė, tai buvo ir pasistumdymų. Kiek galėjau, bandžiau atsilaikyti su lyderėmis, o vėliau palaikyti tempą, labai nesulėtėti. Esu patenkinta, padariau viską, ką galėjau“, – džiaugėsi G.Karinauskaitė.

JAV studijuojanti Lietuvos lengvaatletė už daugumą varžovių jaunesnė metais arba dvejais bei Europos iki 23 metų čempionate galės varžytis ir 2023-aisiais. Kylanti lengvosios atletikos žvaigždė buvo įvykdžiusi net trijų skirtingų rungčių normatyvus – be kliūtinio bėgimo ji taip pat galėjo dalyvauti 5000 m ir 10 000 m varžybose.

„Gretai tai buvo pirmasis Europos čempionatas savo amžiaus grupėje stadione, tad klausimų buvo daugiau nei atsakymų. Turėjome tris normatyvus, teko spręsti, kurioje rungtyje dalyvauti čempionate. Kaip matome, rungties pasirinkimas buvo teisingas“, – komentavo bėgikės treneris Justinas Beržanskis.

3000 m kliūtinio bėgimo finalas vyko 16.40 val. laiku, kada stadione tvyrojo gerokai per 30 laipsnių pakilusi oro temperatūra.

„Prieš startą svajojome apie Top-10, o finišavus pradėjome galvoti, kad realu buvo užimti ir ketvirtą vietą. Bėgimas finale buvo daug sunkesnis ir reikalaujantis daugiau jėgų nei kvalifikacijoje, tačiau užimta vieta ir pasiektas rezultatas viską atperka, – sakė J.Beržanskis. – Manau, realu dalyvauti kitų metų suaugusiųjų Europos čempionate, bet viskam savas laikas. Nenorime per daug į tai susikoncentruoti ir toliau kryptingai dirbsime, o rezultatas ateis savaime.“

Čempione tapo prancūzė Flavie Renouard (9 min. 51,02 sek.), sidabrą iškovojo lenkė Kinga Krolik (9 min. 52,59 sek.), bronzą – dar viena Prancūzijos lengvaatletė Aude Clavier (9 min. 58,58 sek.).

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content