„Žalia karvė 2021“

„Žalia karvė 2021“

Šiauliuose „Žalia karvė“ išjudino vaikus sportuoti ir ieškoti įdomių užsiėmimų

Vasara kaip vėjas plaukuose – vaikams reikia išsidūkti, išsibėgioti, prisikvėpuoti gryno oro, kad turėtų jėgų, energijos ir geros nuotaikos kibti į mokslus rudenį. Tėvai dažnai suka galvą, ką pasiūlyti savo vaikams, kaip juos išvilioti iš namų, atitraukti nuo kompiuterių ir mobiliųjų telefonų ekranų, kartais vaiko poilsiui pritrūksta ir šeimos finansų. Šiauliuose jau ne pirmus metus veikianti interaktyvi vasaros stovykla „Žalia karvė“ sulaukė susidomėjimo iš visos Lietuvos. Organizatoriai ką žadėjo, tą išpildė – dovanojo daug šypsenų, juoko, teigiamų emocijų, naujų draugų, meilę sportui ir sveikai gyvensenai.

Interaktyvi vaikų stovykla ,,Žalia karvė“ organizuojama jau šešerius metus, yra žinoma ir mėgstama dalyvių. Svarbu ir tai, kad šis projektas yra nemokamas. Šią vasarą stovykla vyko liepos 12–23 dienomis, skirta 8–15 metų vaikams. „Sulaukėme ypatingai didelio naujų dalyvių susidomėjimo iš visos Lietuvos. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas vaikams per vasaros atostogas turiningai pailsėti, realizuoti save per įvairias pažintines–edukacines veiklas, skatinti kūrybiškumo, saviraiškos poreikius, plėtoti gebėjimus ir patirtį, saugoti ir stiprinti savo sveikatą“, – sako projekto ir Šiaulių lengvosios atletikos bei sveikatingumo centro „Sportas visiems“ skyriaus vadovė Ingeborga Alejūnė.

Neatsitiktinai stovykla pavadinta „Žalia karvė“, nes organizatoriai nori atkreipti vaikų ir tėvų dėmesį į ekologiškumą, sveiką gyvenseną, aktyvią fizinę veiklą ir kartu sukelti geras emocijas.

Stovyklos dalyviai nenuobodžiavo

Pasak I. Alejūnės, projekto metu per praktinius, edukacinius, interaktyvius užsiėmimus kartu su programos socialiniais partneriais vaikai supažindinti su įvairiomis mieste kultivuojamomis sporto šakomis, dalyviai stiprino sveikatą, ugdė dalykines ir savikontrolės kompetencijas, asmenybę, kuri gebėtų kritiškai mąstyti, tenkinti natūralų poreikį judėti, lavino motoriką ir kūno laikyseną. Vaikai ir jaunuoliai ne tik sportavo, bet ir turiningai praleido laisvalaikį, o prevencinės programos suteikė reikalingos informacijos asmenybės tobulėjimui.

Stovyklos dalyviams nuobodžiauti tikrai nebuvo laiko, nes jie aktyviai ir nuotaikingai dalyvavo įvairiose veiklose: tai „Sportas visiems“ mankšta, vaikų joga, lengvoji atletika, futbolas, krepšinis, tenisas, jodinėjimas su žirgais, irklavimas, plaukimas, komandinės užduotys, linksmosios estafetės, aktyvieji žaidimai, sveikos mitybos laboratorija, vaikų karinės pratybos, orientacinis, žygiai pėsčiomis žaliais gamtos takeliais, pažintis su įvairiausiais gyvūnais, sveikos mitybos pamokėlės, lobio ieškojimas ir kūrybinės dirbtuvės.

Susipažino su sporto bazėmis ir susitiko su olimpiečiais

Vaikai ir paaugliai ne tik sportavo Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre, bet ir aplankė Šiaulių dailės galeriją, Šiaulių visuomenės sveikatos biurą, Šiaulių teniso akademiją, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą, Salduvės piliakalnį, Dainų parką, Auksinio berniuko aikštę, Talkšos ežerą, miesto centrinį parką, irklavimo bazę ,,Atžalynas“, Vandos Kavaliauskienės katinų muziejų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-ąją rinktinę.

Stovykloje „Žalia karvė“ dalyvavo 54 vaikai. Pasak I. Alejūnės, didžioji dalis, (75 proc.) vaikų buvo nesportuojantys, nelinkę į aktyvią fizinę veiklą: „Stengėmės juos motyvuoti per naujas veiklas ir patirtas teigiamas emocijas, sektiną gerą pavyzdį. Vaikai ne tik išmėgino skirtingas aktyvias sporto veiklas, lankėsi skirtingose vietose, bet ir buvo supažindinti su sporto inventoriumi, sporto bazėmis ir sporto treneriais bei olimpiečiais baidarininkais Aurimu Lanku ir Edvinu Ramanausku.“

 

Tapo ne tik sportiškesni, bet atrado ir naujų tikslų

Vaikai buvo skatinami atsiriboti nuo išmaniųjų technologijų, naudoti jas tik prasmingais tikslais, kasdien valgyti kuo sveikesnį maistą, kuris teiktų daugiau energijos ir naudos organizmui, daugiau laiko praleisti gamtoje ir aktyviai leisti savo laisvalaikį, pasirenkant mėgstamiausią veiklą, atsisakyti sveikatai neigiamų žalingų įpročių. „Pasibaigus stovyklai pastebėjome, jog vaikai pasikeitė, tapo linksmesni, aktyvesni, sportiškesni, labiau motyvuoti sveikai gyvensenai, komunikabilesni, drąsesni, daugelis iš jų išsikėlė sau naują tikslą sportuoti, rado mėgstamą veiklą, susirado naują būrį draugų, sustiprėjo ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, pradėjo labiau pasitikėti savimi, nebijoti keistis ir ieškoti naujų sprendimų“, – rezultatais džiaugiasi projekto vadovė.

Kiekvienam stovyklos dalyviui buvo įteikti marškinėliai, medaliai, pažymėjimai bei kiti atminimo prizai.

Nuo 2019 m. projektas ,,Sportas visiems veiklų akademija“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projekto partneris – Šiaulių miesto savivaldybė.

Spauda apie mūsų veiklą.

 

 

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content